Блог > Коментарі до замітки

Астероїди, комети й метеорити

Можливо, деякі піраміди використовували для спілкування з богами, щоб схилити вищі сили до дій, до прояви милосердя або до припинення яких-небудь дій. Будівництво пірамід було настільки масштабним підприємством, вимагало таких зусиль із боку всього співтовариства, таких витрат тимчасових і матеріальних ресурсів, що повинні були існувати серйозні основи для їхнього зведення. Сам факт будівництва повинен був викликати на співтовариство прихильність богів у тій або іншій її формі. Можливо, зведення пірамід було обумовлено цілком конкретними обставинами й потреба звернутися до богів була невідкладною. Чим могла бути обумовлена така потреба? Дуже може бути, що люди прагнули попросити вищі сили припинити знищення цивілізації й перестати обрушувати з небес палаючі брили.

У багатьох культурах комети здавна вважалися ознакою загибелі, на що вчені дивляться з іронією як на розповсюджений забобон. Тим часом множиться число фактів, що свідчать, що падіння на Землю фрагментів комет і астероїдів дійсно впливало на прогрес і регрес земних цивілізацій. Ще недавно комети представлялися «брилами брудного льоду», але сьогодні вченим добре відомо, що вони являють собою конгломерати зі скельних порід і інших твердих матеріалів, які здатні руйнуватися в атмосфері й обсипати нашу планету рясним дощем своїх фрагментів метеоритів. Цілком серйозно сприймається в наші дні теорія, згідно з якою динозаври були знищені внаслідок падіння величезного астероїда, — гігантського кам'яного або металевого уламка невідомої планети, що зруйнувався десь на орбіті між Марсом і Юпітером.

До недавніх пір не надавали значення тому, що зіткнення небесних об'єктів із Землею може впливати на людство, і інтерес до проблеми був пробуджений лише появою очевидних тому свідчень. Так, вивчення річних кілець на збережених залишках деревних стовбурів показує, що між 2354 і 2345 рр. до н.е. клімат планети раптово став холодніше. Археологи, що проводили розкопки на півночі Сирії, виявили, що тоді ж відбулася якась катастрофа, що спричинила руйнування в цьому районі будівель, складених з невипаленої цегли. Дослідники, що займалися розкопками на Середньому Сході, знайшли в шарах ґрунту, що належали приблизно до 2400 р. до н.е., сліди мінералів, характерних тільки для метеоритних тіл. Інші ознаки свідчать, що якісь більш прадавні зіткнення Землі з небесними об'єктами поклали кінець останньому льодовиковому періоду й привели до інших, не менш драматичних, різких змін.Астероїди, комети й метеорити

Астроном з ірландської обсерваторії Армаг доктор Білл Нейпер уважає, що приблизно в 2350 р. до н.е. поблизу Землі розпалася велика комета, і падіння її фрагментів на Землю викликало в остаточному підсумку занепад декількох прадавніх цивілізацій: прийшли в глибокий занепад і розпалися єгипетське Прадавнє царство, цивілізація шумерів у Месопотамії й хараппська цивілізація в долині Інду в Індії.

Як уже передбачалося, що в Єгипті початок періоду активного зведення пірамід може бути пов'язаний з падінням на Землю метеорита ( за кілька сторіч до 2350 р. до н.е.), що вважався як святиня в продовження всього періоду існування Прадавнього царства. У дійсності метеорит, можливо, був лише одним з тисяч інших, що масовано бомбардували Землю (що трапилося до 3200 р. до н.е.), що, якщо Хенкок не помиляється у своїх висновках, знищило всі цивілізації, що існували до єгиптян і шумерів.

середа, 05.10.2011, ukrainianman